Niedługo coś pukniemy...


Warning: include(/home/frantic/domains/puknij.net/public_html/wp-content/themes/Unistar/advertisement.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/frantic/domains/puknij.net/public_html/wp-content/themes/Unistar/functions.php on line 3

Warning: include(/home/frantic/domains/puknij.net/public_html/wp-content/themes/Unistar/advertisement.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/frantic/domains/puknij.net/public_html/wp-content/themes/Unistar/functions.php on line 3

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/home/frantic/domains/puknij.net/public_html/wp-content/themes/Unistar/advertisement.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/lib/php/') in /home/frantic/domains/puknij.net/public_html/wp-content/themes/Unistar/functions.php on line 3

Jak uspokoić dziecko?

Posted by admin | Społeczeństwo | czwartek 5 Sierpień 2010 8:57 AM

Czy często zdarza Ci się, że wychodzisz gdzieś ze swoim maluchem i zaczyna się atak histerii? Wielu rodziców nie wie jak sobie, wtedy poradzić. Co zrobić, by uspokoić dziecko, a jednocześnie nie spełniać jego żądań wymuszonych płaczem i krzykiem?

Po pierwsze warto wiedzieć, że z Twoim dzieckiem nie dzieje się nic nienormalnego. Napady złości są rzeczą całkowicie normalną i naturalną w przypadku dzieci do trzeciego roku życia. Wbrew pozorom w życiu dziecka jest to bardzo ważny etap. Dzieci uczą się w ten sposób niezależności, pokazują że chcą czegoś innego jednak nie wiedzą jeszcze jak można to przekazać słowami.

Kiedy najczęściej dochodzi do ataku złości?

Najczęstszą sytuacją, w której dziecko zaczyna płakać i wpadać w histerię jest moment kiedy mama chce wyjść z domu. Co zatem najlepiej zrobić w takiej sytuacji?

Przede wszystkim powinnaś spokojnie wyjaśnić dziecku kiedy wrócisz do domu. Nie podawaj jednak konkretnej godziny. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wytłumaczenie, że wrócisz kiedy np. będzie oglądać swoją ulubioną bajkę o misiach.

Pamiętaj, że pożegnanie nie powinno być zbyt długie. Nigdy nie wymykaj się z domu bez wiedzy dziecka i bez pożegnania. Kiedy tak „uciekasz” z domu, sprawiasz, że w dziecku rodzi się niepokój i niepewność.

Jeśli chcesz wrócić do pracy już wcześniej przygotuj na to dziecko. Zacznij wychodzić na godzinę, a potem stopniowo wydłużaj ten czas. Malec zacznie się przyzwyczajać do Twojej nieobecności.

Zmorą większości rodziców są również wyjścia z dzieckiem do sklepu. Rzucanie się na podłogę, uderzanie pięścią w posadzkę i dziki płacz to scenariusz wielu zakupów. Dlaczego tak się dzieje? Dzieci w tym wieku zazwyczaj sprawdzają na jak wiele mogą sobie pozwolić. Poza tym najczęściej jest to reakcja oczywiście na odmowę zakupu nowej zabawki.

Nie warto jednak ulegać takim reakcjom dziecka. W przeciwnym razie dziecko przyjmie tą metodę jako sposób osiągania tego co chce. Jak sobie z tym poradzić?

Nie tłumacz, a tym bardziej nie krzycz, to nic nie da. Musisz odczekać aż atak furii minie, pilnuj by malec nic sobie nie zrobił, jeśli możesz przytul go i spróbuj zabrać w inne miejsce gdzie jest mniej ludzi. Najważniejsze jest by nie przejmować się ludźmi patrzącymi na Ciebie z litością lub złośliwymi komentarzami. Pamiętaj, że ten okres w życiu Twojego dziecka minie. Staraj się więc nauczyć dziecko możliwie najwięcej.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz


Żeby wszystko ładnie indeksować, żeby wpisy szybciutko ładnie pojawiały się w google, pingowanie włączone, mapa strony dla googla włączona i wszystko gra ;) Teraz wystarczy już tylko rzucić okiem na polecane przez puknij.net strony, aby uzyskać pełnię szczęścia z przeglądania tego bloga.