Niedługo coś pukniemy...


Warning: include(/home/frantic/domains/puknij.net/public_html/wp-content/themes/Unistar/advertisement.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/frantic/domains/puknij.net/public_html/wp-content/themes/Unistar/functions.php on line 3

Warning: include(/home/frantic/domains/puknij.net/public_html/wp-content/themes/Unistar/advertisement.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/frantic/domains/puknij.net/public_html/wp-content/themes/Unistar/functions.php on line 3

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/home/frantic/domains/puknij.net/public_html/wp-content/themes/Unistar/advertisement.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/lib/php/') in /home/frantic/domains/puknij.net/public_html/wp-content/themes/Unistar/functions.php on line 3

Śrutowniki w rolnictwie

Posted by Sebastian Wrzesionek | Biznes | czwartek 2 Czerwiec 2011 11:33 AM

http://www.zuptor.com.pl

Nie każdy z nas wie do czego służą maszyny zwane śrutownikami. Najczęściej, doskonale orientują się w tej kwestii grupą są rolnicy. Dlaczego tak jest? Ponieważ to właśnie w rolnictwie wykorzystywane są te urządzenia. Obecnie bardzo ważnym zagadnieniem okazuje się dokarmianie zwierząt.

W dobrze prosperujących gospodarstwach rolnych, które prowadzone są w celo generowania zysków, stada krów mlecznych czy innej trzody chlewnej stają się coraz większe. Fakt ten sprawia, iż rolnicy stają przed dylematem sprawnego wykarmienia trzody. Niestety skubanie trway na łące to dziś zdecydowanie za mało.

W takich sytuacjach, najczęściej wykorzystywane są właśnie, różnego rodzaju śrutowniki. Ich zastosowanie, pozwala na sprawną zamianę zboża w różnego rodzaju pasze, które po dodaniu odpowiednich składników staną się bardzo wartościową karmą dla krów, świń czy innych zwierząt. Charakterystyczną cechą śrutowników jest ich specyficzny kształt, który bardzo przypomina popularny młynek. Górna część śrutownika jest dość szeroka, natomiast na dole zwęża się i prowadzi do specjalnych elementów, które rozdrabniają zboże na śrutę.

Tego rodzaju urządzenia znajdziemy obecnie niemal w każdym, większym gospodarstwie rolnym , w którym hoduje się różnego rodzaju zwierzęta. Ponadto to śrutowniki to również urządzenia wykorzystywane w przemyśle piwowarskim, gdzie również wykonuje się mielenie różnych składników piwa.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz


Żeby wszystko ładnie indeksować, żeby wpisy szybciutko ładnie pojawiały się w google, pingowanie włączone, mapa strony dla googla włączona i wszystko gra ;) Teraz wystarczy już tylko rzucić okiem na polecane przez puknij.net strony, aby uzyskać pełnię szczęścia z przeglądania tego bloga.